Pierwszy raz zawody kończące sezon odbyły się w dwóch kategoriach w jednym dniu. O godzinie 7:00 rano 9.10.2016 roku nad Kanał Szeroki przybyła dość liczna grupa wędkarzy.
Losowania stanowisk oraz omówienia regulaminu dokonał prezes. Spinningiści mieli do dyspozycji wody Kanału Szerokiego, rzekę Postomię i Wartę i mogli łowić od 7:30 do godziny 12:30. Spławikowcy łowili od godziny 8:15 do 12:15. O godzinie 9:00 (na trzy godziny przed czasem) do wagi dotarł kolega Bolek Szawliński z kompletem szczupaków, jak się później okazało był to jedyny komplet ryb złowiony przed czasem.
O godzinie 12:15 koniec zawodów w spławiku – Waldek, Michał i Marek z szansami na 1 miejsce w generalce, ale waga prawdę powie. Janek Korolewicz otwierający sektor z wynikiem 3075g zajmuje pierwsze miejsce, Waldek jest 4, a Michał 10. Szybkie nerwowe liczenie i już wiadomo – mamy dwóch mistrzów kola na rok 2016! Michał i Waldek mają jednakową ilość punktów na koniec sezonu, drugi jest Janek Korolewicz a trzeci Marek Krupa
Wyniki pierwszej dziesiątki:
- Korolewicz Jan – 3070g
- Pleskacewicz Roman – 1825g
- Babij Jerzy – 1825g (zadecydował numer stanowiska)
- Szczotko Waldemar – 1725g
- Sozański Michał – 1660g
- Matuszak Marek – 1635g
- Sozański Zenon – 1605g
- Korolewicz Tomasz – 1565g
- Struś Andrzej – 1540g
- Dybka Michał – 1210g
W kategorii spinningowej komplet Bolka Szawlińskiego dał mu wygraną już po 1,5 godzinie wędkowania – szczupaki 69 i 55 centymetrów + waga + czas liczony do końca zawodów dały razem 8475 pkt. Drugi był Czesław Pietrucha 2090 pkt., trzeci Sozański Władysław 1925 pkt., czwarty Jan Kreczman 1400 pkt. Mistrzem koła na rok 2016 w spinningu został Bolesław Szawliński, drugi Władysław Sozański, trzeci Dudziński Henryk.
Zwycięzcy zawodów otrzymali nagrody, puchary i dyplomy, a ponadto każdy uczestnik otrzymał drobne akcesoria wędkarskie . Nagrody wręczał Wójt Gminy Słońsk pan Janusz Krzyśków oraz prezes kola. Wydarzeniem dnia był jubileusz 60-lecia urodzin Romana i Waldka. Koledzy odśpiewali im „sto lat” był tort, prezenty oraz certyfikaty zaświadczające o nabyciu praw do posługiwania się tytułem: ,,WĘDKARZA WSZECHSTRONNIE UTALENTOWANEGO”. Biesiada dla wszystkich uczestników, którą przygotowali Waldek z Romanem mogła przyćmić nie jedno wesele. Rozmowy, śpiewy trwały do późnych godzin nocnych.
Prezes Koła PZW Nr 1
Andrzej Struś







































































