Zimowa naprawa pomostów

       Sobota, mroźny ranek 3-go marca spotykamy się nad Jeziorem Radachowskim. Mówią, że normalni ludzie o tej godzinie przewracają się na drugi bok ale dla nas to jedyny czas by w miarę bezpiecznie naprawiać pomosty częściowo zniszczone przez czas ale też przez tzw. pseudo wędkarzy i turystów, którzy potrafią oderwać deskę z pomostu żeby rozpalić nią ognisko.

        Wystarczyło kilka telefonów by wędkarze zaopatrzeni w młotki, siekiery, piły i co najważniejsze w zapał do pracy przyjechali nad Jezioro Radachowskie. Z kostrzyńskiej „trójki” na czele z prezesem Edwardem i prezesem Okręgu PZW w Gorzowie kolegą Jankiem przyjechało 7 osób. Z naszego koła było 23 ochotników. Naprawiliśmy kilkanaście pomostów,  był też czas na kiełbasę z ogniska i gorącą kawę z „prądem”. Deski kantówki, żerdzie oraz gwoździe których zużyliśmy około 50 kilogramów zostały zakupione ze środków przeznaczonych przez Urząd Gminy w Słońsku, Zarząd Okręgu PZW w Gorzowie, Koło Nr 3 w Kostrzynie, Koło Nr 1 w Słońsku oraz kolegę Tadeusza z Bolesławca.

         Gorąco dziękuję wszystkim, którzy pomagali w pracach a w szczególności kolegom MORSOM, którzy musieli przy ognisku suszyć swoje ubrania. 

Prezes Koła PZW Nr1 w Słońsku

Andrzej Struś