Puchar Starosty powrócił do Słońska

Kanał Bema w Krzeszycach był areną zawodów wędkarskich.

Nasza drużyna częściowo w odmłodzonym składzie wygrała zawody w pięknym stylu. Postawiono na młodzież i to był strzał w dziesiątkę. Tomek i Andrzej nie zawiedli wygrywając swoje sektory. Łowienie w kanale w którym jest 40 cm wody a dno w całości jest porośnięte trawą wymaga nie lada umiejętności. Roman, Marek i Waldek w swoich sektorach mimo mocnej obsady pokazali że niczym nie ustępują naszej młodzieży. Z naszego Koła sędzią sektorowym był Adam Łasiński i nasz Prezes. Warto wspomnieć że wygraliśmy puchar przechodni jak i puchar za zajęcie I miejsca drużynowo. W punktacji indywidualnej nagrodzono 4 naszych wędkarzy. Puchary i nagrody wręczali pan Starosta Adam Basiński i Przewodniczący Rady Powiatu w Sulęcinie pan Tadeusz Dąbroś. Za rok zawody o Puchar Starosty odbędą się w Słońsku a gospodarzem będzie Koło Nr 1 PZW w Słoński.

Miejsca zajęte w poszczególnych sektorach przez naszych wędkarzy:

Sektor A Waldemar Szczotko waga ryb 0,665 kg IV miejsce sektorowe

Sektor B Roman Pleskacewicz waga ryb 1,675 kg II miejsce sektorowe

Sektor C Tomasz Korolewicz waga ryb 1,995 kg I miejsce sektorowe

Sektor D Andrzej Greczuk waga ryb 2,295 kg I miejsce  sektorowe

Sektor E Marek Krupa waga ryb 4,790 kg II miejsce sektorowe

Największą wagę ryb 5,460 kg w sektorze E wyłowił Sławek Matelski.

Punkty sektorowe

1 miejsce PZW Nr 1 Słońsk 10 pkt

2 m-ce Krzeszyce 14 pkt

3 m-ce Sulęcin I 19 pkt

4 m-ce Lubniewice 22 pkt

5 m-ce Boczów 23 pkt

6 m-ce Wędrzyn 24 pkt

7 m-ce Sulęcin Lin 26 pkt

Zawody odbyły się w milej atmosferze. Zapraszamy już za rok do Słońska na kolejne zawody o Puchar Starosty.

Prezes