XX Puchar im Stanisława Zalewskiego

         Wrzesień to miesiąc, w którym od 20 lat spotykają się wędkarze by uczestniczyć w zawodach wędkarskich o puchar im Stanisława Zalewskiego. Tak było też 10 września.

          Nad Kanałem Szerokim spotkali się starzy znajomi, którzy od początku biorą udział w zawodach, ale była też grupa wędkarzy startująca po raz pierwszy m.in. liczna grupa z Drezdenka oraz Gorzowa.

         Rano przywitała nas pochmurna pogoda ale jak mówią – dla wędkarzy nie ma złej pogody. Zbiórka o godz. 7, śniadanie, losowanie i o godz. 9:30 zaczynamy. Zanęta, która została wrzucona do wody w nęceniu ciężkim znacząco podniosła stan wody kanału szerokiego i pewnie to miało wpływ na wyniki. Na treningu poprzedzającym zawody ryby były, a na zawodach szału nie było. Początkowo odławiano płotki , u tych którzy „łowili na bogato” pojawiły się jazgary i drobne okonie. Trafiały się też leszcze. Najdłuższego 52 cm złowił Michał Dybka i to on zdobył puchar za największą rybę.

         Zawody wygrał Roman Plekacewcz z Koła PZW Nr 1 w Słońsku- waga ryb 3,135 kg. Drugi był Przemek Błauciak z Gorzowa – waga ryb 2,790 kg. Trzeci Tomek Korolewicz PZW Nr 1 Słońsk – waga ryb 2,635 kg. Czwarty Tomasz Nowak z Drezdenka – waga ryb 2,110 kg. Piąty Michał Dybka PZW 1 Słońsk – 2,090kg, Szósty Paweł Błauciak Gorzów – waga ryb 2,050 kg prywatnie brat Przemka z 2 miejsca. Siódmy ukryty talent i objawienie sezonu 2017 Zenon Sozański PZW Nr 1 Słońsk – waga ryb 2,040 kg. Ósmy Andrzej Greczuk Koło Nr 1 Słońsk – waga ryb 2,020 kg. Dziewiąty Władysław Sozański PZW Nr 1 Słońsk – waga ryb 1,900 kg prywatnie brat Zenka. Dziesiąty Eugeniusz Adamowski Gorzów -waga ryb 1,565 kg którego korzenie sięgają do Słońska. Na 40 uczestników w zawodach w pierwszej dziesiątce znalazło się 6 naszych wędkarzy. Warto przypomnieć, że rok temu zawody wygrał Waldek Szczotko.

       W kategorii kobiet wygrała Czesława Ukleja Bogdaniec – waga ryb 0,990 kg. Druga była Zofia Solska Międzyrzecz – waga ryb 0,435 kg. Trzecia Zdzisława Cywińska Bogdaniec – waga ryb 0,075 kg prywatnie siostra Czesławy Ukleji.

Nagrody, puchary i dyplomy wręczał Wójt naszej gminy pan Janusz Krzyśków oraz Prezes naszego Koła.

         Tak duża impreza nie odbyła by się bez pomocy sponsorów, którym w imieniu Zarządu Koła PZW Nr 1 Słońsk chciałbym podziękować: pani Danusi Zalewskiej, Wójtowi gminy Słońsk panu Januszowi Krzyśków, gminie Słońsk, Waldemarowi i Leszkowi Dubik oraz dla pana Mieczysława Wieczorka i dla członków Zarządu Koła Nr 1 Słońsk za pomoc w przygotowaniu Dziękuję.

Prezes Koła PZW Nr 1

Andrzej Struś