Mistrzowie w spinningu wyłonieni

      Zgodnie z kalendarzem II tura miała odbyć się na rzece Warcie ale wysoki stan wody uniemożliwił przeprowadzenie zawodów. Treningi i sondowanie wody jeziora Głęboczek wykazały, że są okonie i robimy zawody na jeziorze Głęboczek.

       Były to pierwsze zawody spinningowe na tym akwenie. Jezioro ze względu na dużą ilość rosnących drzew przy brzegu jest trudne do spinningowania o czym przekonali się wędkarze uszczuplając swoje zapasy błystek i gumek. Największą ilość okoni złowił Władek Sozański wygrywając II turę, ale przewaga z I tury Bolka Szawlińskiego zapewniła jemu zwycięstwo i tytuł Mistrza Koła na rok 2017.

Wyniki końcowe po II turach:

1 miejsce Bolesław Szawliński waga ryb  5920 g

2 m-ce Franciszek Sozański 4230 g

3 m-ce Henryk Dudziński 2310 g

4 m-ce Władysław Sozański 2290 g

5 m-ce Adam Łasiński 1350 g

6 m-ce Kazimierz Kot 780 g

7 m-ce Marek Łasiński 740 g

8 m-ce Tomek Korolewicz 500 g

9 m-ce Marek Krupa 390 g

10 m-ce Michał Dybka 370 g

         Ogółem podczas zawodów łowiono okonie, trafiały się też szczupaki z tegorocznego wylęgu. Wszystkie ryby w dobrej kondycji trafiły z powrotem do wody.

         Przy okazji wkopaliśmy tablice informacyjne o udostępnieniu miejsc parkingowych dla wędkarzy. W porozumieniu z Nadleśnictwem Ośno Lubuskie przy jeziorze Głęboczek są 2 miejsca postoju samochodów tj. stary parking na wzgórzu oraz tzw. obóz harcerzy. Jezioro Radachowskie ma 3 miejsca postoju samochodów tylko dla wędkarzy: od strony Chartowa przy wyspie, od strony Radachowa i dodatkowo trzeci nowy od strony Chartowa. Miejsce biwakowe gdzie można rozbić namiot pozostało bez zmian czyli na plaży. Szczegółowe mapy z dojazdem do parkingów znajdują się na stronie naszego koła. Wędkarze, którzy chcą wjechać na w/w parkingi muszą zapoznać się z regulaminem wynikającym z porozumienia PZW w Gorzowie z Nadleśnictwem Ośno Lubuskie. Dodatkowo dla wędkarzy wprowadzono identyfikatory, które umieszcza się za szybą samochodu. Dla członków naszego Koła są dostępne u kol. Michała – Skarbnika i u Prezesa Andrzeja.

Prezes Koła PZW Nr1

Andrzej Struś