PRACOWITE SZKOLENIE

     Komisja ds. sportu działającego przy Zarządzie Okręgu PZW w Gorzowie Wlkp. w swoich planach na 2013 rok położyła większy nacisk na propagowanie dyscypliny wędkarskiej jaką jest wędkarstwo rzutowe. Dyscyplina ta składa się z trzech rodzajów konkurencji. Pierwszym jest SKISH polegający na wykonywaniu rzutów ciężarkiem 7.5 gramowym do okrągłych żółtych o średnicy 76 centymetrowych tarcz. Drugi polega na rzutach ciężarkiem 7.5 gramowym do tarczy Arenberga 5 rodzajami rzutów min. rzut spod siebie, boczny prawy, boczny lewy, z nad głowy i dowolny. Trzeci jest rzutem ciężarkiem na odległość do celu. Dobrze wyrzucony ciężarek może polecieć nawet na odległość ponad 100 m.

     16.02.2013 r. grupa naszych młodych wędkarzy skupiona w SMW miała możliwość poznania zasad tej nowej dla nich dyscypliny wędkarskiej pod okiem trenera Młodzieżowej Kadry Narodowej pana Zbigniewa Mośko, który praktycznie pokazał najważniejsze techniki rzutów, rodzaje wędek i chwytów.

     Spotkanie miało miejsce w Barlinku i zostało zorganizowane przez tamtejsze Koło pod okiem kol. Elżbiety Kasperkiewicz i szefa Komisji ds. sportu kol. Andrzeja Miszczyka.

     Współpraca Słońsk, Barlinek, Gorzów Wlkp. zaowocowała podjęciem decyzji o zorganizowaniu w tym roku w każdej miejscowości towarzyskich zawodów rzutowych. Miejmy nadzieję, że po trudnych początkach w opanowaniu tej nowej dyscypliny wędkarskiej nasi młodzi wędkarze będą należeć do okręgowej czołówki.

 Leszek Gramsa