Spinningowe szaleństwo

     Po raz trzeci w tym sezonie na wodach Kanału Szerokiego swoje umiejętności wędkarskie sprawdzili najodporniejsi na zimno i najwytrwalsi członkowie „Jedynki”. 

     28.10.br rozegrano 3 edycje spinningowej rywalizacji. 20 wędkarzy postanowiło odczarować o tej porze mało łaskawe w rybę łowiska. Poszukiwania „zębatego” rozpoczęto od godz. 815 i zakończono o 1215. Było więc dużo czasu na znęcenie ryb gumką, Algą, Kormoranem, Gnomem, czy bocznym trokiem. Przy wietrze północno-wschodnim aktywność ryb i tak była dosyć duża, szczególnie wśród okoni. Wymiar ochronny 18 cm spowodował, że ¾ ze złowionych lądowało z powrotem w wodzie. Wśród szczupaków zanotowano kilka niewymiarów (ryba poniżej 50 cm długości) wypuszczonych do wody oraz 3 drapieżne ataki na gumy zakończone ich odgryzieniem. Udało się wyholować 4 wartościowe ryby, co w porównaniu z innymi zawodami ostatnio rozegranymi na wodach Kanału przez inne Koła, jest wynikiem dobrym.

     Podczas ciepłego posiłku jak zawsze wędkarze wspominali wydarzenia na łowiskach gratulując tym, którym szczęście w tym dniu dopisało. Zwycięzcą zawodów został kol. Leszek Gramsa ze szczupakiem o wadze 1600 gram. 2 miejsce zajęli ex aequo kol. Kazimierz Kot i kol. Piotr Bulanowski ze szczupakami o wadze 1100 gram. Kolejne miejsca to 4 m-ce kol. Henryk Dudziński ze szczupakiem 0,775 gram, 5 m-ce kol. Bolesław Szawliński z okoniami o wadze 0,385 gram i 6 m-ce kol. Marek Łasiński z okoniami o wadze 0,310 gram.

     Organizatorzy wyznaczyli rozegranie 4 finałowej spinningowej tury na koniec miesiąca listopada. Będzie to ostatnia możliwość zdobycia punktów do klasyfikacji generalnej.

     Do zobaczenia
Leszek Gramsa