Finałowa spinningowa rozgrywka

   Plan imprez wędkarskich „Jedynki” w 2012 roku zawierał rozegranie oprócz rywalizacji spławikowej zawodów spinningowych, które w sposób możliwie otwarty i dostępny pozwolił na wyłonienie spinningowego Mistrza Koła.
     W dniu 25.11.2012 r. na wodach Kanału Szerokiego zebrało się 18 spinningistów pragnących powalczyć z naturą w poszukiwaniu zębatego i pasiastego. Wiatr południowo-wschodni nie napawał optymizmem, tym bardziej, że na łowisku Kanału Szerokiego w tym czasie wymiarowy szczupak jest rzadkością. W tym dniu można było wyholować przede wszystkim okonie, szczupaki były 30-40 i 48 cm – wszystkie wróciły do wody.
     Po 4 godzinach „biczowania wody” zawody zostały rozstrzygnięte. Tylko 5 wędkarzy mogło pochwalić się rybnym dorobkiem przy wadze.
     Zwycięzcą rywalizacji został kol. Adam Łasiński 580 pkt., II m-ce kol. Władysław Sozański 375 pkt., III m-ce kol. Bolesław Szawliński 340 pkt., IV m-ce kol. Jerzy Kot 260 pkt., i V m-ce kol. Marek Łasiński 15 pkt.
     Sezon spinningowy zakończył się. Wstępnie, po szybkim podliczeniu zebranych punktów w klasyfikacji generalnej spinningowym Mistrzem Koła został kol. Bolesław Szawliński. Gratuluję.
     Szerzej o naszych zwycięzcach w różnego rodzaju klasyfikacjach generalnych można będzie przeczytać w najbliższym czasie w artykule podsumowującym miniony sezon 2012.
Leszek Gramsa