Puchar im. Stanisława Zalewskiego

Od 26 lat we wrześniu spotykamy się na otwartych zawodach spławikowych o Puchar im. Stanisława Zalewskiego. Corocznie nad Kanał Szeroki w licznej grupie przyjeżdżają wędkarze i „wędkarki” m.in. z Sulęcina, Gorzowa Wlkp., Kostrzyna nad Odrą i oczywiście ze Słońska.

 10 września ponad 40 zawodników (w tym 5 pań) rywalizowało o puchary i nagrody. Pogoda w tym dniu dopisała aż za bardzo – blisko 30 stopniowy upał. W takich warunkach ryby były bardzo kapryśne i nie wszyscy mieli się czym pochwalić. Tym razem puchar zostaje w Słońsku ponieważ zawody wygrał „nasz” Roman Pleskacewicz. Oto najlepsi w kategorii pań i panów:

Panie:

 1. Krystyna Ksperkiewicz
 2. Czesława Ukleja
 3. Zdzisława Cywińska
 4. Izabela Dyjor
 5. Izabela Godzina

Panowie:

 1. Roman Pleskacewicz
 2. Władysław Mudrecki
 3. Maciej Łopata
 4. Dariusz Sutryk
 5. Andrzej Greczuk
 6. Stanisław Stypuła
 7. Eugeniusz Adamowski
 8. Władysław Sozański i Wojciech Bulka

10. Lech Ukleja

Największą rybą zawodów był 32 centymetrowy leszcz złowiony przez Macieja Łopatę. Zawody zakończyliśmy wspólnym posiłkiem oraz wręczeniem pucharów i nagród, którego dokonał Wójt Gminy Słońsk Pan Janusz Krzyśków.

Tak udana organizacja zawodów była możliwa przy wsparciu ze strony Pana Wójta Janusza Krzyśków, Pani Danuty Zalewskiej, Gminy Słońsk oraz zarządowi Koła PZW Nr 1 w Słońsku. Dziękujemy za ufundowane nagród, posiłku oraz pomoc w przygotowaniu zawodów. Uczestnikom dziękujemy za liczne przybycie i już zapraszamy w przyszłym roku do Słońska na imprezy nie tylko wędkarskie.

Do zobaczenia nad wodą!

Prezes i zarząd Koła PZW Nr 1 w Słońsku